Co roku na ekrany polskich kin wchodzi cała masa różnych, rodzimych produkcji, które nie rzadko są wątpliwej jakości. Współczesne polskie kino doczekało się w ostatnim czasie jednak kilku „perełek”, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Poniżej zostało wypisanych kilka godnych uwagi tytułów, które można uznać za najlepsze polskie filmy współczesne.
„Miasto 44” to film, będący przedstawicielem gatunku dramatu wojennego. Na ekrany polskich kin wszedł 30 lipca 2014 roku. Fabuła produkcji opowiada o losach dwójki młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie. Niestety ich miłość będzie musiała przejść poważną próbę, gdy wybucha Powstanie Warszawskie.
„Wszystko co kocham” to polski dramat obyczajowy, który miał swoją premierę w 2009 roku. Produkcja zdobyła kilka prestiżowych, polskich nagród i doczekała się licznych nominacji. Akcja filmu rozgrywa się wiosną 1981 roku w Polsce. Głównym bohaterem jest 18-letni Janek, będący synem oficera marynarki wojennej. Chłopak postanawia założyć zespół punkrockowy. W jego życiu pojawia się dodatkowo pierwsza wielka miłość. Tymczasem w Polsce nastroje stają się coraz bardziej napięte, a „Solidarność” próbuje za wszelką cenę walczyć o wolność obywateli.
„Bogowie” jest filmem biograficznym, który zadebiutował na ekranach polskich kin w 2014 roku i z miejsca zdobył uznanie wśród krytyków i widzów. Produkcja opowiada historię profesora Zbigniewa Religi, który jest kardiochirurgiem. Religa chce dokonać niemożliwego, przeprowadzając skuteczny przeszczep serca.
„Powidoki” jest filmem biograficznym, opowiadającym historię Władysława Strzemińskiego. Film miał swoją premierę 10 września 2016 roku. W główną rolę wcielił się legendarny polski aktor Bogusław Linda. Fabuła koncentruje się na charyzmatycznym malarzu Władysławie Strzemiński, który nie chce ulec socrealizmowi i uparcie trzyma się swoich wyborów artystycznych. Wkrótce przyjdzie mu zapłacić za to wysoką cenę.
Dodany przez #administrator | 06-07-22
Wszystkie prawa zastrzeżone - filmcontract.pl