Polscy reżyserzy

Polscy rezyserzy

Polska scena filmowa to bogaty dobytek reprezentujący nieskończoną ilość wyjątkowych pozycji filmowych. Wszystko to za sprawą polskich reżyserów, których popularność znana jest całym świecie. Którzy polscy reżyserzy zasługują na szczególne uznanie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Polski reżyser Krzysztof Zanussi

Najsłynniejsi polscy reżyserzy to z całą pewnością Krzysztof Zanussi, mający w swoim dorobku niezwykle cenione i znane filmy. Z całą pewnością wymienić należy takie tytuły jak: "Struktura kryształu", "Iluminacja", "Cwał". W filmach Zanussiego cechą charakterystyczną są przeciwieństwa, które polski reżyser próbuje w swoich filmach ze sobą łączyć.

Polski reżyser Agnieszka Holland

Scena polskich reżyserów nie należy tylko do mężczyzn. Agnieszka Holland to polski reżyser, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Najpopularniejsze filmy, które wyszły spod jej ręki to m.in.: "Pokot", "Aktorzy prowincjonalni", "Zabić księdza". Holland znana jest ze swoich radykalnych poglądów, wypowiadanych w niezwykle bezpośredni sposób, zarówno w swoich filmach, jak i wywiadach.

Polski reżyser Roman Polański

Polscy reżyserzy to ogromna paleta różnorodnych osobistości. Jedną z najbardziej barwnych postaci jest Roman Polański. Polski reżyser, który swoją karierę postanowił kontynuować w Stanach Zjednoczonych, gdzie ogromna afera z jego udziałem sprawiła, że stał się jednym z najbardziej popularnych twórców na całym świecie. Jednak to nie życie prywatne pozwoliło znaleźć się Polańskiemu na szczycie sławy, a jego dorobek artystyczny. Polski reżyser stworzył tak słynne filmy jak: "Pianista", "Lokator", "Dziecko Rosemary" oraz wiele innych.

Polski reżyser Krzysztof Kieślowski

Najlepsi polscy reżyserzy to także Krzysztof Kieślowski. Twórca specjalizował się w tworzeniu filmów dokumentalnych i fabularnych. Największy rozgłos przyniosła mu trylogia "Trzy kolory" oraz słynny "Dekalog".  Co więcej, to właśnie Kieślowski jest twórcą tak znanych tytułów jak: "Krótki film o zabijaniu" czy "Krótki film o miłości".


Dodany przez #administrator | 12-07-22


Komentuj

Ostatnie artykuły