Platformy streamingowe a rodzime produkcje - czy to dobre połączenie?

Platformy streamingowe a rodzime produkcje

Zdecydowana większość z nas obecnie korzysta z platform streamingowych. To właśnie one dają nam możliwość na oglądanie najlepszych produkcji filmowych zarówno z naszego kraju jak i z całego świata. Oczywiście platformy streamingowe nie mogłyby istnieć, gdyby nie ogromne zainteresowanie ze strony widzów. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, jak platformy streamingowe mogą wpłynąć na rozpowszechnianie i rozwój polskiego przemysłu filmowego? Czy będą go wspierać? Wobec tego platformy streamingowe a rodzime produkcje- co warto wiedzieć?

Czy platformy streamingowe zagrażają rodzimym produkcjom?

Platformy streamingowe a rodzime produkcje to prawdziwy temat rzeka. Nie da się ukryć, że tego typu platformy są absolutnie numerem jeden, jeśli chodzi o narzędzia do oglądania najlepszych produkcji kinowych. Zwykle w swoich bibliotekach skupiają one najlepsze filmy i serialne, które pochodzą dokładnie z całego świata. Jednak czy zagrażają one polskim produkcjom? Okazuje się, że podświadomie platformy streamingowe przedstawiają widzom sugestię seriali i filmów, które cieszą się największą popularnością. Niestety rodzime produkcje w dalszym ciągu nie dostąpiły tego zaszczytu. Wobec tego platformy streamingowe a polskie produkcje to niezbyt dobre połączenie.

Showmax a polskie produkcje

Showmax to bez wątpienia jedna z bardziej popularnych platform streamingowych. Tak naprawdę, na tej platformie nie brakuje rodzimych produkcji. Jednak nie da się ukryć, że bardzo rzadko pojawiają się one w TOP10 sugestii, które wyświetlane są przeciętnemu widzowi. Wobec tego ciężko tu mówić o wsparciu polskiego przemysłu filmowego.

HBO GO a rodzime produkcje

HBO GO to również dobrze nam wszystkim znana platforma streamingowa. W jej bibliotece znajdziemy wiele produkcji z różnorodnych zakątków świata, w tym także z naszego rodzimego podwórka. Jednak podobnie jak w przypadku Showmax, polskie produkcje rzadko kiedy można zobaczyć w topowych listach. Nic więc dziwnego, że ta platforma również nie wspiera polskiego przemysłu filmowego.


Dodany przez #administrator | 29-05-22


Komentuj

Ostatnie artykuły